Top

Odkurzacz WIR / Fakir w pytaniach

W związku z licznymi zapytaniami dotyczącymi odkurzacza z filtrem wodnym postanowiliśmy opublikować odpowiedzi na najczęściej powtarzające się i nurtujące Państwa pytania.

Pytania i odpowiedzi

 • ZAKUP ODKURZACZA
  • Skąd nazwa? Dlaczego WIR / Fakir?
   Już w 1995 roku firma WIREXIM oferowała klientom pierwszy odkurzacz z filtrem wodnym, a niespełna rok później został wprowadzony na polski rynek odkurzacz z separatorem pod naszą marką - "WIR". Ówczesny WIR cieszył się tak dużym zainteresowaniem i uznaniem naszych klientów, że wiele z tych urządzeń pracuje z powodzeniem do dzisiaj. Właśnie dlatego pierwszą, limitowaną partię nowej wersji tego popularnego urządzenia z separatorem ponownie nazwaliśmy "WIR".
  • W jakim kraju montowane jest to urządzenie?
   Marka Fakir należy do niemieckiej firmy Fakir-Hausgeräte GmbH o długiej, 79-letniej tradycji. Założona w 1933 roku w Mühlacker, rodzinna firma Fakir przyjęła nazwę, która jest akronimem pochodzącym od słów "Familie Kicherer". Obecnie Fakir-Hausgeräte GmbH posiada swoje fabryki w Vaihingen/Enz oraz w okolicach Stambułu. Odkurzacz wodny Fakir jest produkowany w oparciu o podzespoły pochodzące od najlepszych kooperantów z Włoch (m.in AMETEK) i Niemiec (m.in WESSEL WERK).

   Fabryka Fakir-Hausgeräte GmbH w Vaihingen/Enz

    
  • Czy sprzedawane są różne wersje tego odkurzacza?
   Odkurzacz WIR / Fakir oferowany jest obecnie w trzech wersjach:
   • EXCELLENT - z pełnym, 12 elementowym wyposażeniem oraz wartościowymi dodatkami (szampon do prania, worek do pakowania próżniowego), które umożliwia zarówno tradycyjne sprzątanie, czyszczenie dywanów i wykładzin turboszczotką elektryczną, jak i pranie wykładzin dywanowych oraz dywanów.
   • ELECTRO - która obejmuje wszystkie elementy wersji EXCELLENT oprócz zestawu akcesoriów do prania.
   • COMFORT - która obejmuje odkurzacz WIR / Fakir (również przygotowany do ew. pracy z turboszczotką elektryczną oraz zestawem piorącym) oraz zestaw profesjonalnych akcesoriów do codziennego sprzątania na sucho.
  • Ile kosztuje przesyłka w okolice mojego miejsca zamieszkania i jaki jest termin realizacji zamówienia?
   Wszystkie przesyłki realizowane są za pośrednictwem kuriera DHL i odbywają się na koszt firmy WIREXIM. Łączony czas realizacji zamówienia wynosi 1-2 dni robocze (od momentu złożenia zamówienia do przybycia kuriera pod drzwi klienta), ponieważ jako dystrybutor zapewniamy ciągłą dostępność odkurzaczy WIR / Fakir oraz wszystkich akcesoriów w naszym magazynie.
  • Jaka jest preferowana przez Państwa forma płatności i czy jest możliwa płatność przy odbiorze?
   Przy zakupie urządzeń w naszej firmie preferujemy płatność w formie przedpłaty do faktury proforma lub płatność za pobraniem przy odbiorze przesyłki.
  • Czy jest możliwość zakupu odkurzacza na raty?
   Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom odkurzacz wodny WIR / Fakir od dłuższego czasu jest dostępny do nabycia również w systemie ratalnym Żagiel oraz PAYU w przypadku zakupu w serwisie Allegro.
  • Czy w przypadku zakupu przez internet istnieje możliwość zrezygnowania z tego zakupu?
   Istnieje możliwość zwrotu nieużywanego urządzenia do 10 dni od momentu zakupu. W takiej sytuacji oczywiście uzyskacie Państwo zwrot pieniędzy za urządzenie.
 • UŻYTKOWANIE ODKURZACZA
  • Czy odkurzacz posiada polską instrukcję obsługi?
   Oczywiście. Jako dystrybutor odkurzaczy WIR / Fakir, każdy egzemplarz wyposażyliśmy w kolorową i przejrzystą instrukcję obsługi w języku polskim.
  • Czy odkurzacz WIR / Fakir ma regulację obrotów (siły ciągu)?
   Odkurzacze z filtrem wodnym i separatorem obrotowym nie mogą posiadać regulacji obrotów, ponieważ zakłóciłoby to efektywność ssania oraz skuteczność filtracji. Separator kręci się z prędkością 24.400 obr/min, a tylko takie obroty gwarantują odpowiedni poziom filtracji i stałą siłę ssania. Siłę ciągu odkurzacza można regulować za pomocą suwaka dopuszczającego powietrze umieszczonego na uchwycie węża.
  • Czy urządzenie można używać do zbierania wody z podłogi?
   Urządzeniem można zbierać wodę z podłogi, ale tylko w ograniczonej ilości - w urządzeniach z separatorem obrotowym z założenia nie montuje się pływaków zabezpieczających przed wciągnięciem cieczy do turbiny. W przypadku prania wykładzin i dywanów pojemność zbiornika na detergent jest odpowiednio tak dobrana, aby nie nastąpiło wciągnięcie cieczy do turbiny.
  • Czy separator zastosowany w odkurzaczu WIR / Fakir jest bezobsługowy?
   W zasadzie tak. Separator nie wymaga żadnej specjalnej obsługi poza oczyszczeniem w razie potrzeby (tak jak i pozostałe części urządzenia), a umieszczona w sąsiedztwie separatora, specjalna szczotka sprowadza to zadanie do minimum. W przypadku konieczności oczyszczenia separatora mają Państwo "pod ręką" odpowiednie narzędzie, co stawia to rozwiązanie na równi z najlepszymi na rynku.
  • Czy cykliczne odkręcanie separatora w celu wyczyszczenia nie powoduje wyrobienia się śruby, na której jest on osadzony? Czy nakrętka i śruba wykonane są z metalu czy z tworzywa?
   Mocowanie separatora zostało dokładnie zaprojektowane i wykonane z należytą starannością. Metalowa nakrętka oraz śruba gwarantują niezawodne połączenie przez wiele lat, a dołączony kluczyk ze szczotką ułatwi odkręcanie i czyszczenie separatora.
  • Ile kosztuje specjalny filtr HEPA, który wg Państwa zaleceń należy wymieniać w tym odkurzaczu raz na 6 miesięcy?
   Chociaż rzeczywista potrzeba jest zależna od ilości przepracowanych godzin oraz zbieranych zanieczyszczeń, zalecamy wymianę filtra raz na 6 miesięcy. Aktualna cena filtra to 35,00 zł brutto i można nabyć go w naszym sklepie internetowym, zamawiając za pośrednictwem poczty e-mail lub wysyłając zamówienie faksem.
  • Czy w zestawie jest turboszczotka z funkcją trzepania?
   Odkurzacz WIR / Fakir posiada bardzo bogate wyposażenie, w którego skład wchodzi również turboszczotka elektryczna. Podczas pracy z turboszczotką, obracający się z dużą prędkością wałek z włosiem uderzając w podłoże jednocześnie wytrzepuje i wyczesuje dywan lub wykładzinę.
  • Jaka jest moc pompy piorącej? Czy moc na poziomie 48W jest wystarczająca?
   Moc pompy zastosowanej w odkurzaczach WIR / Fakir jest w zupełności wystarczająca i została odpowiednio dobrana do konstrukcji urządzenia. Należy pamiętać, że w przypadku odkurzaczy z funkcją prania (w odróżnieniu od urządzeń typu myjka wysokociśnieniowa) wystarczające jest wytworzenie odpowiedniej szerokości natrysku detergentu na czyszczoną powierzchnię oraz wytworzenie mgiełki osiadającej na włosiu czyszczonej wykładziny lub dywanu.
 • GWARANCJA I SERWIS
  • Jaką gwarancję posiada urządzenie?
   Na urządzenie udzielamy 5 letniej gwarancji (60 miesięcy) w systemie door-to-door.
  • Kto zapewnia serwis gwarancyjny i pogwarancyjny?
   Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny zapewnia firma WIREXIM Sp. z o.o., która w Polsce działa nieprzerwanie od 1994 roku i specjalizuje się w urządzeniach czyszczących przemysłowych i domowych. Serwis na zasadzie "door-to-door" ze spedycją DHL do drzwi klienta to najszybszy, najtańszy i najskuteczniejszy sposób na obsługę serwisową gwarancyjną i pogwarancyjną.
  • Czy w przypadku uszkodzenia akcesoriów czy innych elementów odkurzacza istnieje możliwość zakupu akcesoriów i części zamiennych?
   Zapewniamy pełny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny sprzedawanych urządzeń, a więc wszystkie elementy odkurzacza, akcesoria i materiały eksploatacyjne są dostępne w naszym magazynie.
Bottom Na skróty: Odkurzacze wodne | Odkurzacze piorące | Odkurzacze bezworkowe | Odkurzacze z filtrem wodnym | Odkurzacz z separatorem | Kontakt